Smart TV mi MAG Box Mu

Smart TV mi MAG Box Mu

5/5 - (1 vote)

Cihaz mı ? Sunucudan Gelen Yayın Mı?

Kaliteli iPTV bulmak bir yana dursun iPTV izlemek için de bazı cihazlara ihtiyaç duyulur. Kimisi kolaylıkla yüklensin kimisi de kasma veya donma yaşamak istemiyorum der. Çok yaygın olarak bilinen bir gerçek vardır ki iPTV cihazlara göre verimlilik göstermez. Cihazlar sadece bir aracı (Oynatıcı) olarak vardır. Önemli olan internet hızınız ve iPTV satın aldığınız firmadır. Çünkü firma kötü performanslı sunucu kullandığında sizlerde olan cihazın pek bir önemi olmayacaktır. HDiPTV.ORG Olarak verdiğimiz yayınlar müşteriler için sorun teşkil etmeyecek şekilde verilmektedir.

Smart TV Daha iyi Olabilir Mi ?

Cevabımız; tabii ki olabilir. Günümüzde neredeyse televizyonların çoğu Smart tv özellikli. Ama Smart TV iPTV uygulamarının az olması bu durumu kısıtlı yapabiliyor. Örneğin şuan; Samsung, LG Smart TV’ler Ve Sony, Philips (Android) TV’lerde iPTV açan uygulamalar mevcut. Gerek Set-top BOX derdi olmaması gerek kablo karmaşası yaşanmamasından SMART TV cihazları iPTV oynatıcı olarak tercih edilebilir. Fakat önemli bir noktayı söylemeden geçemeyeceğim. Bazı Smart TV’ler Bellek sorunu yaratabiliyor. Buda yayınların kasmasına hatta Smart TV sisteminin çökmesine kadar ciddi hasarlar verebiliyor. Bu yüzden fazla uygulamama olması sizin açınızdan önemli.

Set-Top Box Verim Açısından Nasıldır?

Burada önemli olan konu Set-Top Box cihazlarının verimliğinin tartışılması. Her Set-Top Box iPTV oynatıcısı olarak aynı verimi mi verir? Hayır. RAM (Bellek) ve işletim sistemi önemlidir. SD, HD, FULL HD, ULRTA HD (4K) gibi terimleri duymuşsunuzdur. Bu kavramlar kaliteyi ve cihazların verimliliğini etkilemektedir. iPTV oynatıcısı olarak Enigma2 (Lunux) tabanlı, OTT Server destekli cihazlar (MAG 250 – 254 vb.) her zaman iyidir, iyi verim vermiştir. Tabi bütçeniz bunlara yetmeyebilir. Apple TV, Android – iOS telefonlardan da verim alabilme şansınız var. Fakat son dönemlerde çıkan Android BOX cihazlarından çokça şikayetler almaktayız. Bu tecrübelerimize dayanarak düşük bellekli Android BOX almanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü kimse kasan bir cihazdan yayın izlemek istemez. Biraz daha üzerine koyarak belleği yüksek Set-Top Box cihazları alınabilir. Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. HDiPTV.ORG Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir